taksite
15 آذر 1401 - 10:26

نماینده تهران از پاسخ وزیر اقتصاد درباره مالیات مضاعف بر بنگاه‌داری بانک‌ها قانع شد

روح‌الله ایزدخواه نماینده تهران در مجلس از پاسخ‌ خاندوزی درباره اجرای حکم قانون مالیات مضاعف بر بنگاه داری بانک‌ها قانع شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، روح الله ایزدخواه نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه شنبه، 15 آذرماه) مجلس شورای اسلامی از پاسخ وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره وضعیت اجرای حکم قانونی مالیات مضاعف بر بنگاه داری بانک‌ها با توجه به آنکه وزیر وعده ارائه لایحه اصلاحی به مجلس را داد و همچنین اینکه عملکرد سال 1401 به اندازه تمام 5 سال از دست رفته باشد، قانع شد.

 مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در توضیح سوال روح الله ایزدخواه از سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی، گفت: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس، این سؤال در جلسه رسمی مورخ 03 / 05 / 1401 کمیسیون با حضور نماینده محترم سؤال‌کننده و وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی مطرح‌ و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ های ارائه شده وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده  و مستند به بند (3) ماده (207) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال شد.

وی در توضیح سوال این نماینده، اظهار کرد: براساس قانون رفع موانع تولید، بنا بوده است از سال 95 مالیات بر درامد فعالیت های بنگاه داری و سهامداری بانک ها با پایه 28 درصد شروع و سالانه سه درصد اضافه شده تا به 55 درصدبرسد. یعنی در سال 1401 باید مالیات 46 درصدی بر فعالیت های بنگاه داری و سهامداری بانک ها وضع شود. به همین جهت این نماینده خواستار توضیح درباره وضعیت اجرای این ماده قانونی از سال 95 تاکنون و موانع پیش روی اجرای قانون و همچنین برنامه وزیر برای اجرای آن در سال 1401 شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899118